O kryształach Swarovski®

Marka ta rozpoznawalna jest na całym świecie – stanowi synonim luksusu oraz najwyższej jakości. Precyzja wykonania kryształów, ich przejrzystość oraz dbałość o staranne wykończenie każdego elementu sprawia, że od wielu lat wyroby produkowane przez firmę Swarovski cenione są, między innymi, w branży modowej oraz jubilerskiej.

Jak to się zaczęło?


Firma ta powstała w 1895 roku w Austrii. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela – Daniela Swarovskiego. Protoplasta tej obecnie doskonale prosperującej marki zdobywał swoje doświadczenia w małej, zlokalizowanej w Czechach, fabryce swojego ojca, zajmującej się obróbką i szlifowaniem szkła. Rozwijając swoje zainteresowania w tym kierunku, stworzył i opatentował specjalistyczną maszynę, która znacznie przyśpieszyła proces produkcji. Następnie przeniósł się do Austrii, gdzie jego przedsiębiorstwo mogło prężnie rozwijać się, ulepszając szkło kryształowe i znajdując dla niego nowe zastosowania. W rezultacie, firma z charakterystycznym łabędziem w sygnaturze jest dziś największym producentem i dostawcą kryształów oraz gotowych wyrobów wykonanych z precyzyjnie oszlifowanego szkła ołowiowego.

W służbie świata mody


Produkowane przez firmę Swarovski kryształy szybko zwróciły uwagę czołowych projektantów. Coco Chanel, Elsa Shiaparelli oraz wielu innych, działających w tamtym czasie kreatorów, chętnie wykorzystywało je do dekorowania odzieży, w szczególności strojnych, wieczorowych kreacji. Z biegiem lat opracowywano nowe techniki szlifowania i barwienia. Przełomem było stworzenie przy współpracy z Christianem Diorem wariantu nazwanego Aurora Borealis (kryształków pokrytych powłoką nadającą im tęczowego połysku).

Swarovski® Branded Crystals


Firma ta działa na wielu obszarach, proponując swoim klientom szeroką gamę specjalistycznych wyrobów, od precyzyjnych narzędzi, przez szkła kontaktowe, profesjonalną optykę i własną linię przedmiotów kolekcjonerskich. Obiektem zainteresowania są zaś pojedyncze elementy, wykorzystywane w szczególności do tworzenia autorskiej biżuterii. Swarovski® Branded Crystals, to linia kryształków dostępnych w wielu kolorach oraz najróżniejszych kształtach, po które chętnie sięgają projektanci biżuterii. Mamy więc tutaj klasyczne sople, geometryczne kształty, a także romantyczne serduszka. Co ważne, kolekcja elementów regularnie wzbogacana jest o nowe, przyciągające wzrok propozycje – różniące się od swoich poprzedników barwą i formą.

Myness


Sklep internetowy Myness wykorzystuje kryształy Swarovski® Branded Crystals, proponując Klientom wyjątkową, modną i ponadczasową biżuterię. Kryształy, które wykorzystujemy w naszej biżuterii są produkowane w fabryce Swarovski w Austrii. Daje to naszym klientom gwarancję najwyższej jakości, stałej dostępności produktów oraz oryginalności kryształów.

do góry
HRBC Aleksandra Majsiuk-Czubaszek | tel. 602 114 558 | mail: myness@myness.pl | ul. Jeżyka 1a/2 | 05-500 Zgorzała | woj. mazowieckie | NIP: 5261572755
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl